pin green ul. Toruńska 10, 19-300 Ełk

Telefon +48 516 407 412

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pin green Witosa 3, 19-300 Ełk 

Telefon  +48 506 788 530

Dlaczego warto posłać dziecko do prywatnego żłobka?

Rodzice wielokrotnie mierzą się z wyzwaniami, dotyczącymi rozwoju i wychowywania swoich dzieci. Ciąży na nich duża odpowiedzialność i presja społeczna, a modne rodzicielstwo bliskości sugeruje, by jak najdłużej pozostać z dzieckiem w domu. Nierzadko jednak rodzice nie chcą przerywać kariery zawodowej, a przy tym nie stać ich na prywatną opiekunkę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest posłanie dziecka do żłobka. Dlaczego warto wybrać placówkę prywatną? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Dobro dziecka przede wszystkim

Obecnie bardzo trudno o miejsce dla dziecka w publicznym żłobku. Liczba chętnych znacznie przewyższa możliwości dostępnych placówek. Taka sytuacja powoduje, że w żłobkach publicznych tworzy się maksymalnie liczne grupy (nawet ok. 30-osobowe), a ze względu na słabe dofinansowania rządowe, na każdą z nich przypada zwykle tylko jeden wychowawca. 
W żłobku prywatnym takie sytuacje nie mają miejsca. Grupy dzieci są niewielkie, a pieczę nad nimi sprawują niekiedy nawet dwie lub trzy osoby. Dzięki temu dzieci szybciej adaptują się w nowym środowisku i nie chorują tak często, jak bywa to w przypadku ich przebywania w dużych grupach. Otrzymują też odpowiednią ilość uwagi i szansę na częsty indywidualny kontakt z wychowawcą, co sprzyja budowaniu ich wzajemnych relacji. Opiekun czy opiekunka mogą obserwować z bliska zachowania dziecka i postępy w jego rozwoju, dzięki czemu rodzic ma możliwość uzyskania wartościowej informacji zwrotnej, przydatnej w postępowaniu z dzieckiem w domu.

Dobre zaplecze finansowe prywatnych placówek pozwala na zatrudnianie wysoko wykwalifikowanej kadry, która wraz z upływem czasu jest dodatkowo szkolona na zewnętrznych kursach i studiach. Osoby te pracują z zaangażowaniem i wiedzą, jak obdarzyć dzieci zrozumieniem i poczuciem bezpieczeństwa, jak odczytywać ich potrzeby oraz jak zapewnić im zabawę połączoną z rozwijaniem najważniejszych umiejętności. Doświadczeni wychowawcy znają się na wykorzystywaniu kreatywnych technik edukacyjnych, a przy tym mają do dyspozycji nowoczesne interaktywne zabawki, gry i akcesoria, często nieosiągalne dla placówek publicznych.
W naszym żłobku „Bączek” dbamy o potrzeby dzieci, zapewniamy im ciepłą, życzliwą atmosferę oraz zrozumienie i uwagę, której tak bardzo łakną we wczesnym okresie dzieciństwa.

Wsparcie rozwoju przez cały rok

Żłobki niepubliczne, w przeciwieństwie do państwowych, nie mają z reguły wakacyjnej przerwy, co zdejmuje z barków rodziców problematyczne poszukiwanie alternatywnej formy opieki dla dziecka w okresie letnim. Większość prywatnych żłobków działa również w czasie ferii zimowych oraz w okresie międzyświątecznym (27.12-02.01). Jednym słowem - opieka odbywa się przez cały rok.
W żłobkach prywatnych, oprócz codziennych zabaw, dzieciom zapewnia się dodatkowe aktywności rozwojowe (np. w zajęcia językowe, muzyczne czy plastyczne), co pozwala na kształtowanie u nich nowych umiejętności i nieustanne rozwijanie zdolności nabytych naturalnie.
Warto także nadmienić, iż dzieci w niektórych żłobkach prywatnych mogą liczyć na wsparcie dodatkowego personelu, np. logopedy, dietetyka, psychologa dziecięcego czy pielęgniarki.
Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł dostarcza wystarczających argumentów, przemawiających za wyborem prywatnej placówki, zamiast publicznej. Wierzymy, że decyzja posłania dziecka do prywatnego żłobka zaowocuje jego niezakłóconym i zdrowym rozwojem.