pin green ul. Toruńska 10, 19-300 Ełk

Telefon +48 516 407 412

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pin green Witosa 3, 19-300 Ełk 

Telefon  +48 506 788 530

Jak rozwijać talenty u dzieci?

Dziecko, spędzając czas w żłobku, powinno nie tylko mieć okazję do zintegrowania się z pozostałymi wychowankami czy też do poświęcania czasu na beztroską zabawę, lecz również powinno mieć możliwość rozwijania swoich talentów. Sprawdź, jakie metody stosujemy w naszym żłobku, aby wydobyć z najmłodszych drzemiący w nich potencjał!

Zajęcia ogólnorozwojowe i warsztaty dla najmłodszych

Rozwijaniu talentów u najmłodszych służą organizowane w naszym żłobku zajęcia ogólnorozwojowe oraz warsztaty dla najmłodszych. W trakcie zajęć stymulowane są wszystkie zmysły dziecka, czyli mowa, wzrok oraz ruch. Różnego rodzaju warsztaty pozwalają ponadto przyswoić przez dzieci zasady właściwego zachowania w grupie rówieśniczej i współpracy z innymi dziećmi. Zabawy prowadzone są w ciepłej, domowej atmosferze, pełnej zrozumienia oraz pozytywnych bodźców. W trakcie warsztatów pilnie obserwujemy naszych wychowanków, starając się określić ich predyspozycje i ukryte talenty, które potem rozwijamy. Zajęcia łączą w sobie elementy plastyki, rytmiki, zajęć ruchowych, sensorycznych oraz manualnych.

Nauka przez zabawę, czyli zajęcia dydaktyczne

W naszym żłobku organizujemy również szereg zajęć dydaktycznych, dzięki którym nauka odbywa się przez zabawę, a dziecko w swobodnej atmosferze nabywa nowych umiejętności i rozwija swoje talenty. Jedną z metod jest nauka łatwo zapadających w ucho piosenek oraz rymowanek. W trakcie ćwiczeń pokazujemy również dzieciom obrazki i nazywamy poszczególne zwierzęta oraz przedmioty.

Ogromną rolę podczas prowadzonych przez nas zajęć dydaktycznych odgrywają bajki, pełniące ważną funkcję w rozwoju dziecka oraz w jego wychowaniu. Odpowiednio dobieramy treści bajek, tak, aby wpływały na poszerzenie i wzbogacenie wyobraźni u maluchów, pogłębiły ich myślenie oraz zachęciły je do poznawania świata. W trosce o rozwój umysłowy naszych podopiecznych nie tylko czytamy i opowiadamy bajki, lecz również organizujemy teatrzyki pacynkowe. Bajki pozwolą także odkryć oraz rozwinąć u dzieci ich talenty. Najmłodsi, identyfikując się z postaciami z ich ulubionych opowieści, sami mogą odkryć własny potencjał. Zarówno bajki, jak i teatrzyki pacynkowe pełnią także funkcję terapeutyczną, pozwalając dziecku lepiej rozumieć otaczającą go rzeczywistość oraz rządzące nią prawidłowa.

Zachęcamy do oddania swoich pociech do naszego żłobka pod opiekę naszej wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Gwarantujemy bezpieczeństwo oraz wszechstronny rozwój twojej pociechy.